مشاوره رابطه زوجین

      هیچ دیدگاهی برای مشاوره رابطه زوجین ثبت نشده
مشاوره ازدواج

مشاوره رابطه زوجین


در عصر حاضر مشاوره ازدواج به یکی از الزامات پیش رو برای افرادی است که دغدغه ی تشکیل زندگی مشترک را با بالاترین سطح درک متقابل از یکدیگر را دارند. زیرا هرچقدر که بگوییم افراد می توانند با مسایل مختلف و پیچیدگی های این مساله کنار بیایند باز هم دانستن نکاتی بیشتر در مورد این پیچیدگی ها آن هم از زبان یه فرد آگاه و متخصص در مشاوره ازدواج می تواند کمک بسیار شایانی در شکل گیری هر چه صحیح تر رابطه ی متقابل در بین زوجین گردد.

قطعا باید گفت که برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی ۶ تا ۹ ماهه زیر نظر دکتر روانشناس باید صورت بگیرد. گاهی افراد ملاک های پیش از ازدواج و یا مشاوره ازدواج را نادیده می گیرند و به شناخت سطحی بدست آمده ی خود بسنده می کنند اما ازدواج از مهم ترین تصمیمیات زندگی هر آدمی محسوب می شود که نیاز به سنجشی عمیق دارد شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی می توانید به این سنجش عمیق دست پیدا کنید.

با شروع یک رابطه ی منجر به ازدواج بسیاری از مسایل و ارتباطات اجتماعی در زندگی هر شخص دستخوش تغییرات عمده ای می گردد . اضافه شدن حلقه دیگری در خانواده و ورود افراد جدید در زندگی نیازمند آگاهی با مشاوره ازدواج و بکارگیری آداب جدید برای نحوه ی برخورد با هریک از آنها می باشد.

اغلب افراد فکر می کنند که تشکیل یک زندگی مشترک فقط باعث اضافه شدن یک فرد در زندگی آنها می شود اما در نگاه کلی، شما در پروسه ازدواج در واقع یک خانواده ی جدید را به خانواذه ی قبلی خود مرتبط کردید. این مساله باعث ایجاد ده ها رابطه ی جدید بین اعضای دو خانواده می گردد که تمامی این روابط مستلزم رعایت اصول و آداب واستفاده از مشاوره ازدواج است که گاها در اثر عدم آگاهی و سو مدیریت طرفین باعث ایجاد تنش هایی شده و در نهایت منجر به ایجاد مشکلاتی در رابطه ی زوج می گردد.

اینجاست که حضور یا عدم حضور یک مشاوره ازدواج نقش تعیین کننده و سرنوشت سازی دارد. زیرا شرکت در جلسات مشاوره ازدواج و گرفتن مشورت از یک متخصص قبل از شروع رابطه ی ازدواج باعث ایجاد آگاهی بیشتر در افراد گشته و در صورت لزوم قدرت مدیریت این روابط را به آنها می دهد در نتیجه از بوجود آمدن این دسته از تنش ها جلوگیری می شود. در ادامه باید گفت علاوه بر مدیریت این روابط و در سطحی دیگر می توان به رابطه ی بین زوجین اشاره کرد که آن نیز نیازمند درک متقابل و نحوه ی مدیریت و برخورد صحیح از جانب دو طرف می باشد و رعایت صحیح این مسایل قطعا باعث رشد و ارتقا سطح کیفی زندگی عاطفی بین آنها می شود. در نتیجه می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک مشاوره ازدواج و مشورت با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.